Michalski news #4

Trochę nauki z Nautre.

Ostatnio znalazłem program na znanym i lubianym portalu wideo, od równie znanej, i niekoniecznie może przez wszystkich uwielbianej firmy Google. Oczywiście chodzi o serwis YouTube. Program jest Łukasz Lamża, który przedstawia w nim, co ciekawsze, informacje z naukowego czasopisma Nautre.

Teorie spiskowe – nośny temat

Rock & Borys Podcast, czyli w miłej atmosferze o aktualnych tematach. Tutaj mamy odcinek o Koronawirusie i teoriach spiskowych na jego temat, ale oczywiście przypominając co jest fikcją, a co prawdą. Trochę o chlebie na zakwasie też się dowiemy (zajawka Borysa) 😉

Cały podcast to też filmy, gry i ogólnie szeroko rozumiana rozrywka (przebija się to na pierwszy plan). Co tydzień oglądamy też razem jakieś dzieło kultury typu serial czy film.

Dobry agregator treści? Feedly oczywiście

Feedly – stronka do agregacji newsów (ogólnie artykułów i nowych treści) z różnych źródeł. By być na bieżąco. Szkoda, że jeszcze nie uświadczymy funkcjonalności wybierania co ciekawszych artykułów, może jakimś algorytmem AI. No, przynajmniej w darmowej wersji nie przyuważyłem takich funkcjonalności. Zawsze można użyć Pocketa, będącego dobrym dodatkiem.