Nauka Front-end start #1

Na początek trochę motywacji 😉

Hej, dziś jest dzień, gdzie zaczynam uczyć się naprawdę na Front-endowca. Później może na back-end jeszcze by zostać full stack developerem. Niedługo nowy rok, więc czas na zmiany.

Zacznijmy od początku, co to Front-end? Ano, po protu gość od pisania stron www, ale od strony wizualnej i działania tzw. UI (User Interface), czyli po prostu interfrejs użytkownika. Jest to po prostu gość od tego co widać na stronie, czyli tego co jest od frontu (sama nazwa mówi FRONT-end).

Dlaczego front-end?

Odpowiedź, jest w sumie prosta, stronami Internetowymi interesuję się od dawna, z przerwami. Front-end jest naturalnym startem w tę dziedzinę. Od tego zwykle zaczynamy i, czasami, na tym poprzestajemy. Dlaczego mielibyśmy poprzestawać? Jest to mianowicie bardzo dynamicznie rozwijająca się ostatnio dziedzina wiedzy, a więc i ogarnięcie jej i bycie na bieżąco, jest sporym wyzwaniem.

Gdzie zaczniemy?

No, tutaj jest parę miejsc, w których już bywałem ucząc się tego zagadnienia dawniej, więc niejako z przyzwyczajenia użyjemy na początek takich miejsc w Internecie jak: Kanał Pasja Informatyki na Youtubie, czy strony internetowej webkod.pl ale oczywiście na tym nie poprzestaniemy, kolejno dla utrwalenia wiedzy użyjemy strony W3 Schools i specyfikacji, a w przerwach zaglądniemy sobie na kanał Hello Roman, tak w ramach rozluźnienia 😉

No i zmotywujmy się trochę Hello Romanem

No to jedziemy! Będziem raportować 😉 Trzymajcie się!